Pomost wędkarski - Projekt - Oferta producenta Doradztwo techniczne, produkcja i budowa pomostu pływającego

Jak zbudować pomost wędkarski? Decydując się na budowę pomostu wędkarskiego w Polsce można brać pod uwagę rozmaite projekty. Plan konstrukcji szczegółowo określi wszelkie niezbędne aspekty, takie jak m.in.: wielkość i lokalizacja pomostu, rodzaj urządzeń i technik zastosowanych do jego budowy, a także wymagania względem bezpieczeństwa użytkowania obiektu i obowiązującego prawa. Oczywiście, jakie zabezpieczenia pomostu są potrzebne, zależy od warunków panujących na zbiorniku wodnym i stopnia trudności w utrzymaniu stabilności konstrukcji, ale ważne jest, aby dokładnie określić swoje wymagania i potrzeby, aby mieć pewność, że dokumentacja techniczna uwzględnia wszystkie elementy istotne do uprawiania wędkarstwa i rekreacji.

Pomost wędkarski projekt, ta oferta ZREMB MARINE – to usługi z zakresu: fachowe doradztwo, produkcja pomostu pływającego, budowa pomostu na wodzie. Więc jeśli chcesz zainwestować swoje pieniądze w pomost wędkarski na jeziorze, to opłaci się mieć na uwadze fakt, że przeciwieństwie do wielu innych biznesów działających w tej branży, firma ZREMB POLAND Sp. z o.o. działa jako ekspert, doradca, polski producent i rzetelny wykonawca, a nie tylko jako pośrednik lub sprzedawca! Co więcej, w ZREMB POLAND wykorzystujemy nowoczesne techniki budowy pomostów pływających, które minimalizują wpływ człowieka na środowisko naturalne. Ponadto, pomost wędkarski ZREMB MARINE, to gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo, czyli dużą wyporność, niezatapialność oraz wyjątkową trwałość obiektu – stalowe pomosty pływające, które z powodzeniem wykorzystywane są w Polsce jako stabilny i wytrzymały fundament pod konstrukcje typu – sztuczna wyspa, przystań wędkarska i przenośny pomost wędkarski.

Pomosty wędkarskie

Budowa pomostu wędkarskiego w Polsce ma bez wątpienia wiele zalet i jest to sprawdzony sposób na przyciągnięcie turystów. Pomosty nad jezioro, czy też inny zbiornik wodny są często wykonywane na indywidualne zamówienie prywatnych inwestorów, którzy posiadają łowiska komercyjne, jak i przez lokalne samorządy. Pomosty są dobrym pomysłem, bo podczas łowienia z pomostu nie trzeba używać długich wędzisk, a wędkarze mogą usiąść sobie w spokoju i obserwować z góry ryby, które atakują przynętę. Łowienie z pomostu jest bardzo popularne, bo w takich miejscówkach można doskonalić swoje umiejętności i wypróbować nowo zakupione wędki i zanęty. 

Pomosty wędkarske to konstrukcje pływające lub stacjonarne, które w Polsce są zwykle wznoszone na: jeziorach, rzekach, zalewach, kanałach i stawach. Pomosty wędkarskie umożliwiają łowienie ryb z pokładu umieszczonego na wodzie i często spotykane są na akwenach, gdzie możliwość wędkowania jest ograniczona lub wręcz utrudniona, np. na obszarach miejskich lub wzdłuż stromych brzegów rzek i jezior. Pomosty wędkarskie to tradycyjne, metalowe lub drewniane platformy oparte na podporach lub nowoczesne, betonowe lub stalowe pomosty pływające. Pływające pomosty mogą być również wykorzystywane do innych celów, takich jak np. cumowanie łodzi i w Polsce są używane podczas rozbudowy i modernizacji wielu obiektów na wodzie: przystań dla rowerów wodnych i kajaków, przystań wędkarska, hangary wędkarskie, promenada pieszo-rowerowa.

Pływający pomost wędkarski

Pływający pomost wędkarski to nowoczesna konstrukcja, która jest zakotwiona do dna zbiornika i samoistnie unosi się na powierzchni wody. Nad jeziorem lub na rzece ważne jest, aby poziom pomostu wędkarskiego nie wystawał zbyt wysoko ponad taflę wody, a pomosty pływające eliminują powstawanie takiego problemu. Jedną z największych zalet pływającego pomostu jest to, że można go umieścić w dość nietypowych miejscach na wodzie, nawet w mieście, tworząc tzw. wyjścia na rzekę do uprawiania wędkarstwa.

Pływający pomost wędkarski to system, który tworzą lekkie, ale stabilne moduły i z tego powodu, takie konstrukcje nadają się na każdy, nawet najmniejszy akwen wodny w Polsce. Pomost pływający nie zajmuje miejsca na lądzie, a może zapewnić bezpieczny sposób poruszania się osobom, które chcą korzystać z jeziora i jego okolic. Budowa pływającego pomostu wędkarskiego jest na ogół szybszym procesem niż stosowanie betonowych lub drewnianych filarów wbijanych w ziemię. 

Pływający pomost wędkarski nie jest przymocowany na stałe do podłoża i jego demontaż i transport jest dość łatwy i szybki w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Więc jeśli pomost pływający ma służyć jako obiekt sezonowy lub jako przenośny pomost wędkarski, to może być bez przeszkód demontowany i zamontowany lub przechowywany w innym miejscu. Modułowe pomosty pływające są łatwe do utrzymania i konserwacji, ponieważ są zbudowane z trwałych materiałów (np. stal nierdzewna) i są w 100% przystosowane do długotrwałego kontaktu z wodą, w różnych porach roku. 

Pomost wędkarski – projekt 

Projekt pomostu wędkarskiego może być wykonywany przez inżyniera lub architekta, a wykonanie i montaż pomostu na wodzie zwykle zleca się firmie, która specjalizuje się w budowie tego typu konstrukcji. Warto jednak pamiętać, że budowa pomostu w Polsce jest regulowana przez prawo budowlane i prawo wodne i wymagane jest posiadanie wielu urzędowych zezwoleń i pozwoleń (m.in.: pozwolenie na budowę, zezwolenie na użytkowanie, itp.). Ważne jest zatem, aby jeszcze przed rozpoczęciem projektu, uzyskać niezbędne pozwolenia, aby upewnić się, że pomost wędkarski jest budowany zgodnie z obowiązującymi w kraju przepisami. 

Pomost wędkarski, jeśli jest zbyt duży lub niewłaściwie zaprojektowany, może zakłócić naturalny przepływ wody, dlatego szczególnie ważne jest, aby w czasie planowania budowy pomostu, brać pod uwagę jego wpływ na środowisko naturalne. Wszelka działalność inwestycyjna na obszarach wodnych powinna uwzględniać uwarunkowania przyrodnicze, aby nie doszło do zakłóceń lęgów ptaków i niszczenia gatunków chronionych. W fazie projektu pomostu należy również pamiętać o zachowaniu odpowiednich standardów bezpieczeństwa i zadbać o wygodę użytkowników. Oczywiście strefa łowisk jest priorytetowa, ale pływające pomosty mogą posłużyć jako fundament pod obiekty kubaturowe, takie jak: sanitariaty i mała gastronomia.

Pomost wędkarski, widokowy lub rekreacyjny, wznoszony dla celów komercyjnych, jest miejscem gdzie przebywają ludzie, dlatego trzeba zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się i upadku, poprzez specjalne odeskowanie pomostu, zamontować poręcze, drabinki do wody i oświetlenie. W Polsce, coraz częściej pomosty wędkarskie wyposażone są dodatkowy osprzęt, taki jak np.: punkt ratowniczy SOS, punkt dystrybucji mediów i ujęcie wody oraz ławki, stojaki na wędki i wiaty, które służą wędkarzom jako ochrona przed słońcem, deszczem i wiatrem. W przypadku pomostu wędkarskiego, aby zapewnić jego trwałość i bezpieczeństwo użytkowania, właściciel obiektu powinien również zadbać o regularne przeglądy i konserwację pomostu.

Pomosty pływające – sprzedaż i montaż 

Pomosty pływające ZREMB MARINE są konstruowane i wytwarzane w Polsce, w naszym zakładzie produkcyjnym w Międzyrzecu Podlaskim i dzięki temu, są łatwo dostępne, bo czas realizacji zamówienia, dostawy do klienta i montażu na miejscu, ograniczamy do minimum! Standardowo produkujemy pomosty o szerokości 2,4 metra oraz długościach: 3, 6, 9 i 12 metrów, ale aby wspierać każdy biznes i wyjątkowe potrzeby,  jesteśmy w stanie wykonać pomosty wędkarskie o niestandardowych wymiarach w ramach naszej współpracy z Tobą!

Pomosty pływające ZREMB MARINE to:

  • pomosty pływające betonowe – na pływakach siatkobetonowych typu: lekkiego i ciężkiego,
  • pływające pomosty stalowe – na pływakach stalowych wypełnionych spienionym polistyrenem.

Stalowa konstrukcja produkowanych przez nas pomostów pływających zabezpieczona jest poprzez ocynk ogniowy, co powoduje, że stalowe pomosty pływające doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Kotwienie pomostów stalowych może się odbyć za pomocą balastów betonowych zamocowanych na łańcuchach lub pali kotwicznych nabitych w dnie akwenu wodnego.

W ZREMB POLAND, podczas produkcji odeskowania pomostów wędkarskich, wykorzystujemy tylko sortowane pod względem wytrzymałości, impregnowane ciśnieniowo – ryflowane deski sosnowe. To specjalne profilowanie warstwy na powierzchni drewna pozwala skutecznie zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się i upadku, gdy pokład łodzi lub pomosty są mokre. Ale w zależności od osobistych preferencji Klienta, możemy wykorzystać tworzywa sztuczne lub deski z drewna egzotycznego. 

Pomosty wędkarskie ZREMB MARINE to produkty najwyższej jakości, gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo oraz wyjątkową trwałość. Warto bowiem wiedzieć, że produkowane przez naszą firmę pomosty pływające posiadają certyfikację Polskiego Rejestru Statków S.A.,  jest to jednostka notyfikowana w Komisji Europejskiej, która prowadzi niezależną działalność rzeczoznawczą na rynku międzynarodowym.

Pomosty wędkarskie producent ZREMB POLAND Sp. z o.o. – oferta

ZREMB POLAND Sp. z o.o. to polski producent konstrukcji stalowych, a naszą specjalizacją jest m.in: projektowanie, produkcja i budowa stalowych pomostów pływających, stosowanych w nowoczesnym budownictwie, w przystaniach jachtowych, kąpieliskach, łowiskach oraz w obiektach rekreacyjnych. Choć świadczymy usługi dla osób fizycznych, małych, średnich i dużych firm z terenu całej Polski, ale każdy Klient jest dla nas wyjątkowy, przez co do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do konkretnych potrzeb i budżetu naszego Klienta. 

Oferta ZREMB MARINE to także akcesoria do pomostów pływających i są to m.in.:

  • trapy dojściowe (łukowe i proste), 
  • odnogi cumownicze z pokładem Y-boom, 
  • knagi pomostowe, 
  • odbojnice do pomostu,
  • drabinki do pomostu,
  • punkt ratowniczy SOS (wyposażenie: koło ratunkowe, zasobnik z linką, bosak),
  • punkty nawigacyjne (oznakowanie nawigacyjne, znaki i lampy nawigacyjne),
  • punkt dystrybucji mediów (zaopatrzenie w prąd i wodę dla jachtów).

Co więcej, w zakresie produkcji własnej, oprócz pomostów pływających posiadamy pełen wachlarz szalunków budowlanych, zabezpieczeń do wykopów i dlatego nasza kompleksowa propozycja to także usługi z zakresu prac hydrotechnicznych: trałowanie, palowanie czy regulacja i umocnienie brzegu akwenu wodnego za pomocą gabionów.

Pomost wędkarski – cena

Ile kosztuje pomost wędkarski ZREMB MARINE? Choć koszt pomostu wędkarskiego jest zależny przede wszystkim od wielkości samej konstrukcji i od indywidualnych potrzeb Klienta, ale naszym wyróżnikiem jest MARINE i jest to nowoczesna technologia budowy bezpiecznych, funkcjonalnych i relatywnie tanich obiektów pływających. Dzięki współpracy ze specjalistami w dziedzinie hydrotechniki, konstrukcji stalowych oraz tworzyw sztucznych stworzyliśmy wysokiej jakości produkt o doskonałych parametrach użytkowych, bezpieczny i odporny na działanie wiatru, fal oraz lodu – zawsze w konkurencyjnej cenie!

Szukasz firmy, która wykona pomost wędkarski na jezioro szybko i tanio? W ZREMB MARINE dysponujemy odpowiednim sprzętem i praktycznym doświadczeniem, aby Ci pomóc! Zawsze możesz zwrócić się do naszego eksperta z konkretnym zapytaniem – zadzwoń lub napisz do nas, a wszystko omówimy podczas konsultacji i pomożemy znaleźć Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązanie! 

Umów się na wizytę online, zadzwoń lub po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę pomostu pływającego i swojego projektu! Sprawdź – co możesz zyskać i ile zaoszczędzisz dzięki naszej ofercie – Pomost wędkarski!

Zamknij