Pomosty magazynowe - Pływające platformy - Oferta producenta - Usługi - Produkcja i budowa pomostów do przeładunku towarów

Pomosty magazynowe to produkowane na zamówienie konstrukcje, które automatycznie unoszą się na powierzchni wody, a na potrzeby eksploatacji, wymagają kotwienia do dna zbiornika wodnego. W Polsce, pomosty do przeładunku towarów i platformy do hydrotransportu są niezwykle przydatne na wodach stojących i płynących i mogą być używane w portach, przystaniach, na kanałach, w zatoce, na jeziorze i na morzu. Nowoczesne pomosty magazynowe i pływające rampy ro-ro składają się z kilku połączonych ze sobą modułów, którymi zwykle są betonowe pomosty pływające typu ciężkiego. Taka solidna budowa platformy pływającej sprawia, że utworzona na tafli wody powierzchnia ma dużą nośność, jest pod każdym względem niezwykle wytrzymała i może zostać wykorzystana podczas wznoszenia obiektów na wodzie i do przeładunku towarów.

Pomosty magazynowe, ta oferta ZREMB MARINE – to usługi z zakresu: fachowe doradztwo, projekt, produkcja pomostu pływającego, transport z dostawą do Klienta i montaż pomostu na wodzie. Więc jeśli chcesz zainwestować swoje pieniądze w pomosty ładunkowe lub pływające rampy ro-ro, to warto mieć na uwadze fakt, że przeciwieństwie do wielu innych biznesów działających w tej branży, firma ZREMB MARINE działa jako ekspert, doradca, polski producent pomostów pływających i rzetelny wykonawca, a nie tylko jako pośrednik lub sprzedawca! Co więcej, magazynowe platformy pływające ZREMB MARINE są zawsze zaprojektowane “na miarę”, bo nasza ekipa specjalizuje się w unikalnych i niestandardowych projektach! 

Pomosty pływające magazynowe ZREMB MARINE

Pływające pomosty magazynowe ZREMB MARINE umożliwią efektywne załadowanie i wyładowanie towarów oraz bezpieczny transport pasażerów z jednostek pływających na ląd, bez konieczności cumowania na stałe do nabrzeża. W Polsce, pływające pomosty do przeładunku towarów są wykorzystywane w sytuacjach, gdy na nabrzeżu brakuje miejsca do cumowania, lub gdy cumowanie bezpośrednio do nabrzeża jest utrudnione. Jedną z największych zalet pływającego pomostu jest to, że można go umieścić w dość nietypowych miejscach na wodzie, nawet w mieście, tworząc w ten sposób stanowiska do przeładunku towarów lub przystanek dla osób korzystających z tramwaju wodnego. 

Magazynowy pomost pływający nie zajmuje miejsca na lądzie, nie wystaje zbyt wysoko ponad poziom wody, a może zapewnić bezpieczny sposób załadunku towarów i magazynowania. Z tego powodu, nowoczesne, modułowe pomosty pływające produkowane w ZREMB POLAND znajdą zastosowanie w wielu branżach w Polsce, w marinach, przystaniach, portach, wszędzie tam, gdzie na obszarach wodnych potrzebna jest solidna i duża, pływająca platforma magazynowa. 

Pomost ładunkowy – o czym warto wiedzieć?

Pływający pomost ładunkowy nie jest przymocowany na stałe do podłoża i jego demontaż i transport jest dość łatwy i szybki w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Więc jeśli pomost pływający ma służyć jako obiekt sezonowy np. platforma do hydrotransportu, lub jako przenośny pomost magazynowy przy budowie domów na wodzie, to może być bez przeszkód szybko zdemontowany i ponownie zamontowany. Modułowe pomosty pływające są łatwe do utrzymania i konserwacji, ponieważ są zbudowane z trwałych materiałów (np. stal nierdzewna, beton) i są w 100% przystosowane do długotrwałego kontaktu z wodą, w różnych porach roku. 

Pomost do przeładunku towarów, wznoszony dla celów komercyjnych, jest miejscem gdzie przebywają ludzie, dlatego trzeba zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się i upadku, poprzez specjalne odeskowanie pomostu, zamontować poręcze, drabinki do wody i oświetlenie. W Polsce, coraz częściej pomosty magazynowe wyposażone są dodatkowy osprzęt, taki jak np.: punkt ratowniczy SOS, punkt dystrybucji mediów i ujęcie wody oraz urządzenia pomocnicze: dźwigi, windy, czy taśmociągi, które ułatwiają transport ładunków. W przypadku pomostu magazynowego, aby zapewnić jego trwałość i bezpieczeństwo użytkowania, właściciel obiektu powinien również zadbać o regularne przeglądy techniczne i konserwację pomostu.

Producent pomostów pływających – oferta

ZREMB POLAND Sp. z o.o. to polski producent konstrukcji stalowych, a naszą specjalizacją jest projektowanie, produkcja i budowa pomostów i platform pływających, stosowanych w nowoczesnym budownictwie, w przystaniach jachtowych, kąpieliskach oraz w obiektach rekreacyjnych. 

W ZREMB POLAND w Międzyrzecu Podlaskim standardowo produkujemy pływające betonowe pomosty o szerokości 2,4 metra oraz długościach: 6, 9 i 12 metrów, ale wykonujemy także pływające pomosty betonowe o niestandardowych wymiarach, zgodnie z życzeniem Klienta! Pomosty magazynowe z naszej oferty wyposażone są w kanały, którymi rozprowadzane są media do punktów dystrybucji. Dodatków, w pomostach pływających zastosowana została listwa opasująca pomost, która pozwala na montaż Y-bomów i innego wyposażenia, w różnych konfiguracjach.

Pomosty ładunkowe to pomosty pływające betonowe ZREMB MARINE i są to:

  • pomosty betonowe pływające typu lekkiego – segment pomostu pływającego lekkiego składa się z pływaków o wymiarach wykonanych w technologii siatkobetonu, połączonych konstrukcją stalową ocynkowaną ogniowo, a stalowa rama zapewnia dużą sztywność modułu,
  • pływające pomosty betonowe typu ciężkiego – ten system realizowany jest na monolitycznych pomostach betonowych z wypełnieniem poliestrem spienionym o niskiej nasiąkliwości.

Stalowa konstrukcja produkowanych przez nas pomostów pływających zabezpieczona jest poprzez ocynk ogniowy, co powoduje, że pomosty pływające doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Co więcej, w ZREMB POLAND, podczas produkcji odeskowania pomostów i platform pływających, wykorzystujemy tylko sortowane pod względem wytrzymałości, impregnowane ciśnieniowo – ryflowane deski sosnowe. 

To specjalne profilowanie warstwy na powierzchni drewna pozwala skutecznie zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się i upadku, gdy pokład łodzi lub pomosty ładunkowe są mokre. Ale w zależności od osobistych preferencji Klienta, możemy wykorzystać także tworzywa sztuczne lub deski z drewna egzotycznego. Kotwienie pomostów do przeładunku towarów może odbyć się za pomocą balastów betonowych zamocowanych na łańcuchach lub pali kotwicznych nabitych w dnie akwenu wodnego.

Oferta ZREMB MARINE to także akcesoria do pomostów betonowych i są to m.in.:

  • trapy dojściowe (łukowe i proste), 
  • odnogi cumownicze z pokładem Y-boom, 
  • knagi pomostowe, 
  • odbojnice do pomostu,
  • drabinka do pomostu.

Nasza firma specjalizuje się w wykonawstwie wszelkich konstrukcji stalowych, maszyn, części i urządzeń dla nowoczesnego budownictwa. Mamy własny zespół projektowo-budowlany i produkcyjny, posiadamy doskonale wyposażone zaplecze narzędziowe, dysponujemy dużą powierzchnią produkcyjną i mamy wszystkie niezbędne maszyny do obróbki stali: mechanicznej i plastycznej, spawania, malowania powierzchni i sprzęt do logistyki. 

Jesteśmy otwarci na wieloletnią współpracę, jak i na realizację jednorazowych zleceń, a nasz zespół ekspertów wie wszystko o ważnych szczegółach, formalnościach i przepisach podczas wznoszenia konstrukcji na wodzie. Choć świadczymy usługi dla osób fizycznych, małych, średnich i dużych firm z terenu całej Polski, ale każdy Klient jest dla nas wyjątkowy, przez co do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do konkretnych potrzeb i budżetów naszych Klientów. 

Pomost do przeładunku towarów – cena

Ile kosztuje pomost magazynowy ZREMB MARINE? Choć koszt pomostu do przeładunku towarów jest zależny przede wszystkim od wielkości samej konstrukcji i od indywidualnych potrzeb Klienta, ale naszym wyróżnikiem jest MARINE i jest to nowoczesna technologia budowy bezpiecznych, funkcjonalnych i relatywnie tanich obiektów pływających. Dzięki współpracy ze specjalistami w dziedzinie hydrotechniki, konstrukcji stalowych oraz tworzyw sztucznych stworzyliśmy wysokiej jakości produkt o doskonałych parametrach użytkowych, bezpieczny i odporny na działanie wiatru, fal oraz lodu – zawsze w konkurencyjnej cenie!

Szukasz firmy, która wykona pomost magazynowy szybko i tanio? W ZREMB MARINE dysponujemy odpowiednim sprzętem i praktycznym doświadczeniem, aby Ci pomóc! Zawsze możesz zwrócić się do naszego eksperta z konkretnym zapytaniem – zadzwoń lub napisz do nas, a wszystko omówimy podczas konsultacji i pomożemy znaleźć Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązanie! 

Umów się na wizytę online, zadzwoń lub po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę pomostu do przeładunku towarów! Sprawdź – co możesz zyskać i ile zaoszczędzisz dzięki naszej ofercie – Pływający pomost magazynowy!

Zamknij