Deprecated: Optional parameter $depth declared before required parameter $output is implicitly treated as a required parameter in /home/zrembmarine/domains/zrembmarine.pl/public_html/wp-content/themes/oceanwp/inc/walker/menu-walker.php on line 360
POMOSTY PŁYWAJĄCE STALOWE - Zremb Marine

Pomosty pływające stalowe

Pomosty stalowe to konstrukcje zbudowane ze stalowych profili i elementów wypornościowych, które unoszą się samoczynnie na wodzie. Pływające pomosty są zwykle wznoszone na jeziorach, rzekach, zalewach i kanałach, bo wymagają zakotwienia do dna zbiornika wodnego. W Polsce, pomosty stalowe służą głównie jako pływające pomosty do cumowania dla wioślarzy i kajakarzy, bo ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z łodzi i dlatego, umieszcza się je na wodzie podczas budowy śródlądowych przystani jachtowych.

Budowa pomostu pływającego nad jeziorem ma wiele zalet. Pływające pomosty stalowe to system, który tworzą lekkie, ale stabilne moduły i z tego powodu, takie konstrukcje nadają się na każdy, nawet najmniejszy akwen wodny w Polsce. Pływający pomost stalowy nie zajmuje miejsca na lądzie, a może zapewnić bezpieczny sposób poruszania się osobom, które chcą korzystać z jeziora i jego okolic. Pomosty stalowe mogą stać dalej od brzegu, podobnie jak pływająca platforma i być połączone z lądem estakadą i mogą mieć inne zastosowanie na wodzie, takie jak np.: pomosty technologiczne, mosty pieszo-rowerowe, małe pomosty rekreacyjne przy kąpieliskach, kładki spacerowe przy centrach rekreacyjnych oraz jako pomosty cumownicze dla houseboatów na rzece i pomosty wędkarskie nad jezioro.

Produkujemy pomosty w modułach:
·     6 m x 2,4 m
·     9 m x 2,4 m
·     12 m x 2,4 m

      Wykonujemy także pomosty o nie standardowych wymiarach, zgodnie z życzeniem klienta.
 

 

Przykładowy zestaw z pomostem 6 m.

Przykładowy zestaw z pomostem 12 m.

Moduły pomostów pływających

Pomosty pływające SLIM

Pomosty pływające SLIM, system tworzą lekkie moduły pływające 3x2m, wykonane w technologii pływaków stalowych wypełnionych spienionym polistyrenem, konstrukcja stalowa zabezpieczona poprzez ocynk ogniowy. Pokład drewniany wykonany z deski sosnowej, ryflowanej, impregnowanej ciśnieniowo. Pomosty tego typu doskonale sprawdzą się jako pomosty wędkarskie, pomosty cumownicze dla małych jednostek pływających bądź jako małe pomosty rekreacyjne.

Pomosty stalowe nad jezioro – budowa

Stalowe pomosty pływające to sprawdzony sposób na przyciągnięcie turystów i są budowane w różnych częściach Polski, zarówno w miastach, jak i na terenach wiejskich. Nie dziwi ten fakt, bo w wielu przypadkach, montaż tej konstrukcji to jedyna opcja na stworzenie strefy rekreacyjnej umieszczonej na wodzie. Kto buduje pomosty pływające? Pomosty nad jezioro są często wykonywane na indywidualne zamówienie prywatnych inwestorów, jak i przez lokalne samorządy. Budowa pomostu jest regulowana przez rządowe przepisy i wymagane jest posiadanie wielu urzędowych zezwoleń i pozwoleń (m.in.: pozwolenie na budowę, zezwolenie na użytkowanie, itp.). Warto pamiętać, że budowa pomostu pływającego na terenie Polski musi być zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego danej okolicy, ale pomost pływający to także obiekt hydrotechniczny i musi spełniać również wymagania Prawa Wodnego. 

Ważne jest zatem, aby jeszcze przed rozpoczęciem projektu, uzyskać niezbędne pozwolenia, aby upewnić się, że pomost pływający jest budowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i uniknąć potencjalnych kar finansowych lub problemów prawnych w przyszłości. Choć wykonanie pomostu bez wymaganego zgłoszenia albo pozwolenia może być zalegalizowane już po zakończeniu projektu, ale jest to z pewnością dość kosztowne rozwiązanie. Dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zawsze należy skontaktować się z odpowiednimi organami administracji publicznej lub ze specjalistami z firmy budującej pomosty i przekazać im szczegółowe informacje na temat rozmiaru i lokalizacji planowanego pomostu stalowego na jeziorze, aby uzyskać wiarygodną poradę.

Pływające pomosty stalowe – zalety

Choć zebranie wszystkich potrzebnych dokumentów przed rozpoczęciem budowy pomostu stalowego może zająć trochę czasu, ale z pewnością pływający pomost jest tańszy w budowie i utrzymaniu, niż tradycyjne, metalowe platformy oparte na podporach, ponieważ taka inwestycja nie wymaga wykopów pod fundamenty. Niekiedy, przy istniejącej już zabudowie nad jeziorem, kopanie dziur w ziemi jest niezwykle ryzykowne, bo łatwo w ten sposób uszkodzić instalacje podziemne, takie jak: rury wodociągowe, kanalizacyjne i kable elektryczne. Co więcej, w przypadku jeziora, jeśli pomost powstaje w pobliżu korzeni drzew i otaczającej brzeg roślinności, unikanie nadmiernej ingerencji w nabrzeże i ochrona naturalnego środowiska jest wręcz koniecznością!

Budowa pływającego pokładu o konstrukcji stalowej jest na ogół szybszym procesem niż stosowanie betonowych lub drewnianych filarów wbijanych w ziemię. Ponadto, proces montażu konstrukcji stalowej, systemu pływaków i desek pokładowych, jest stosunkowo prosty i można go wykonać w ciągu kilku godzin. Nad jeziorem ważne jest też to, aby poziom pomostu nie wystawał zbyt wysoko ponad taflę wody, bo jak wody ubędzie, to pomost będzie wyglądał niezbyt efektownie, a pomosty pływające unoszą się samoczynnie na wodzie i eliminują w ten sposób powstanie takiego problemu.

Co więcej, pływający pomost stalowy jest łatwy do utrzymania i konserwacji, ponieważ jest zbudowany z trwałych materiałów i jest w 100% przystosowany do długotrwałego kontaktu z wodą, w różnych porach roku. Pływający pomost o konstrukcji stalowej nie jest przymocowany na stałe do podłoża i jego demontaż i transport jest dość łatwy i szybki w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Więc jeśli pomost pływający ma służyć jako obiekt sezonowy, to może być bez przeszkód demontowany na zimę i przechowywany w innym miejscu.

Pomost technologiczny o konstrukcji stalowej – zastosowanie

Pływające pomosty stalowe nad jezioro tworzą wyjątkowe i niezwykle funkcjonalne przestrzenie, dlatego stały się nieodzownym elementem bezpiecznego portu i zapewniają wygodę dla wioślarzy i kajakarzy. Spacerowy pomost pływający z trapem zejściowym jest także niezwykle atrakcyjnym miejscem dla turystów, którzy chcą korzystać z jeziora, jako miejsca do wypraw wędkarskich i wycieczek krajoznawczych. Jedną z największych zalet pływającego pomostu jest to, że można go umieścić w dość nietypowych miejscach na wodzie, nawet w mieście, tworząc tzw. wyjścia na rzekę i wyjątkowe przestrzenie do uprawiania sportów wodnych, do rozrywki, spacerów, opalania się i relaksu.

Pomost stalowy, z racji tego, że jest zbudowany z trwałych materiałów, jest stabilny i bezpieczny i dodatkowo może zostać wyposażony w: trapy dojściowe, ławki, barierki i drabinki do wody, co umożliwia dostęp do tafli jeziora osobom z ograniczeniami ruchu i seniorom. Na wielu zbiornikach wodnych w Polsce instalowane są również platformy pływające, na których wznoszone są różnego rodzaju konstrukcje, takie jak np.: tarasy, altany, punkty widokowe, restauracje i bary na wodzie i wtedy pomosty technologiczne o konstrukcji stalowej zapewniają bezpieczne przejście dla personelu i klientów. Pomost stalowy jest również często wykorzystywany na rzekach i kanałach, jako pomost cumowniczy dla houseboatów.

Warto też pamiętać, że w przypadku małych jezior lub zatłoczonych terenów rekreacyjnych, z pomostem głównym można połączyć odnogi cumownicze Y-boomy i stworzyć w ten sposób miejsce przeznaczone do łatwego i bezpiecznego cumowania i zimowania jachtów i łodzi. Pomost technologiczny o konstrukcji stalowej, poza turystyką wodną, ma zastosowanie w przemyśle rybackim i jest niezwykle popularną opcją w przypadku budowy mostów pieszo-rowerowych na kanałach i rzekach w wielu miastach w Polsce, nie tylko w Warszawie.

Pomosty stalowe ZREMB MARINE – sprzedaż i montaż 

Pomosty pływające ZREMB MARINE są konstruowane i wytwarzane w Polsce, w naszym zakładzie produkcyjnym w Międzyrzecu Podlaskim i dzięki temu, są łatwo dostępne, bo czas realizacji zamówienia, dostawy do klienta i montażu na miejscu, ograniczamy do minimum! Standardowo produkujemy pomosty o szerokości 2,4 metra oraz długościach: 3, 6, 9 i 12 metrów, ale aby wspierać każdy biznes i wyjątkowe potrzeby,  jesteśmy w stanie wykonać stalowe pomosty o niestandardowych wymiarach w ramach naszej współpracy z Tobą!

Pomosty stalowe ZREMB MARINE to pływające pomosty wykonywane w technologii pływaków stalowych wypełnionych spienionym polistyrenem. Stalowa konstrukcja produkowanych przez nas pomostów pływających zabezpieczona jest poprzez ocynk ogniowy, co powoduje, że stalowe pomosty pływające doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Kotwienie pomostów stalowych może się odbyć za pomocą balastów betonowych zamocowanych na łańcuchach lub pali kotwicznych nabitych w dnie akwenu wodnego.

W ZREMB POLAND, podczas produkcji odeskowania pomostów pływających, wykorzystujemy tylko sortowane pod względem wytrzymałości, impregnowane ciśnieniowo – ryflowane deski sosnowe. To specjalne profilowanie warstwy na powierzchni drewna pozwala skutecznie zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się i upadku, gdy pokład łodzi lub pomosty są mokre. Ale w zależności od osobistych preferencji Klienta, możemy wykorzystać tworzywa sztuczne lub deski z drewna egzotycznego. 

Pomosty stalowe ZREMB MARINE to produkty najwyższej jakości, gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo oraz wyjątkową trwałość. Warto bowiem wiedzieć, że produkowane przez naszą firmę pomosty pływające posiadają certyfikację Polskiego Rejestru Statków S.A.,  jest to jednostka notyfikowana w Komisji Europejskiej, która prowadzi niezależną działalność rzeczoznawczą na rynku międzynarodowym. 

Pomosty pływające producent – ZREMB POLAND Sp. z o.o

Firmy budujące pomosty w Polsce to wiele możliwości wyboru. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że przeciwieństwie do wielu innych biznesów działających w tej branży, firma ZREMB POLAND Sp. z o.o. działa jako – ekspert, doradca, renomowany producent pomostów stalowych i doświadczony wykonawca, a nie tylko jako pośrednik lub sprzedawca! 

Nie ograniczamy się jedynie do prezentowania produktów ZREMB MARINE w sklepie internetowym, bo my projektujemy pomosty stalowe pod indywidualne realizacje naszych Klientów! Jesteśmy otwarci na wieloletnią współpracę, jak i na realizację jednorazowych zleceń, a nasz zespół ekspertów wie wszystko o ważnych szczegółach, formalnościach i przepisach podczas wznoszenia pomostów na wodzie.

ZREMB POLAND Sp. z o.o. to polski producent konstrukcji stalowych, a naszą specjalizacją jest m.in: projektowanie, produkcja i budowa stalowych pomostów pływających, stosowanych w nowoczesnym budownictwie, w przystaniach jachtowych, kąpieliskach oraz w obiektach rekreacyjnych. Choć świadczymy usługi dla osób fizycznych, małych, średnich i dużych firm z terenu całej Polski, ale każdy Klient jest dla nas wyjątkowy, przez co do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do konkretnych potrzeb i budżetu naszego Klienta. 

Co nas wyróżnia? Nasza firma specjalizuje się w wykonawstwie wszelkich konstrukcji stalowych, takich jak np. konstrukcje reklamowe, pomosty stalowe i platformy pływające, maszyn, części, urządzeń i rozwiązań dla nowoczesnego budownictwa. Mamy własny zespół projektowo-budowlany i produkcyjny, posiadamy doskonale wyposażone zaplecze narzędziowe, dysponujemy dużą powierzchnią produkcyjną i mamy wszystkie niezbędne maszyny do obróbki stali: mechanicznej i plastycznej, spawania, malowania powierzchni i sprzęt do logistyki. 

Oferta ZREMB POLAND to także akcesoria do pomostów stalowych i są to m.in.:

  • trapy dojściowe (łukowe i proste), 
  • odnogi cumownicze z pokładem Y-boom, 
  • knagi pomostowe, 
  • odbojnice do pomostu,
  • drabinki do pomostu,

oraz osprzęt portowy i są to akcesoria podnoszące funkcjonalność i bezpieczeństwo każdego portu na jeziorze:

  • punkt ratowniczy SOS (wyposażenie: koło ratunkowe, zasobnik z linką, bosak),
  • punkty nawigacyjne (oznakowanie nawigacyjne, znaki i lampy nawigacyjne),
  • punkt dystrybucji mediów (zaopatrzenie w prąd i wodę dla jachtów).

Co więcej, w zakresie produkcji własnej, oprócz pomostów pływających posiadamy pełen wachlarz szalunków budowlanych, zabezpieczeń do wykopów i dlatego nasza kompleksowa propozycja to także usługi z zakresu prac hydrotechnicznych: trałowanie, palowanie czy regulacja i umocnienie brzegu akwenu wodnego za pomocą gabionów.

Pomost stalowy – cena

Ile kosztuje pomost stalowy ZREMB MARINE? Pomosty pływające cena u producenta? Choć koszt pomostu pływającego jest zależny przede wszystkim od wielkości samej konstrukcji i od indywidualnych potrzeb Klienta, ale naszym wyróżnikiem jest MARINE i jest to nowoczesna technologia budowy bezpiecznych, funkcjonalnych i relatywnie tanich obiektów pływających. Dzięki współpracy ze specjalistami w dziedzinie hydrotechniki, konstrukcji stalowych oraz tworzyw sztucznych stworzyliśmy wysokiej jakości produkt o doskonałych parametrach użytkowych, bezpieczny i odporny na działanie wiatru, fal oraz lodu – zawsze w konkurencyjnej cenie!

Szukasz firmy, która wykona pomost stalowy na jezioro szybko i tanio? W ZREMB POLAND w Międzyrzecu Podlaskim dysponujemy odpowiednim sprzętem i praktycznym doświadczeniem, aby Ci pomóc! Zawsze możesz zwrócić się do naszego eksperta z konkretnym zapytaniem – zadzwoń lub napisz do nas, a wszystko omówimy podczas konsultacji i pomożemy znaleźć Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązanie! 

Umów się na wizytę online, zadzwoń lub po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę pomostu pływającego i swojego projektu! Sprawdź – co możesz zyskać i ile zaoszczędzisz dzięki naszej ofercie – Pomosty stalowe!

Zamknij